s
تحلیل آماری با استفاده از نرم افزار AMOS
تحلیل آماری با استفاده از نرم افزار AMOS تحلیل آماری با استفاده ازنرم افزار AMOSنرم افزار آموس AMOS یکی از نرم افزارهای آماری مناسب برای تحلیل داده‌هایپایان نامه مدیریت و علوم انسانی است.نرم افزار تحلی

تحلیل آماری با استفاده از نرم افزار AMOS

1394/2/25 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : payannamehaa | اشتراک گذاری :

تحلیل آماری با استفاده از نرم افزار AMOS

نرم افزار آموس AMOS یکی از نرم افزارهای آماری مناسب برای تحلیل داده‌های پایان نامه مدیریت و علوم انسانی است.

نرم افزار تحلیل آماری آموس AMOS جهت محاسبات تحلیل عامل و مدل معادلات ساختاری استفاده می‌شود. برونداد نرم‌افزار آموس به صورت گرافیکی بوده و لذا درک مطلب را تسهیل می‌کند.

Amos فراتر از توانمندی های معمول نرم افزارهای مدل سازی رفته و به عنوان مثال به خوبی می تواند بر اساس جدیدترین روش های آماری در مورد نحوه برخورد با داده های مفقود شده به جایگزینی آنها دست زند.

Amos نه تنها کلیه ویژگی های نرم افزارهایی نظیرLisrel )لیزرل (را داراست بلکه خصایص منحصر به فردی دارد که آن را از سایر نرم افزارهای مدل سازی متمایز ساخته است.

آموس مدل ترسیم شده در صفحه میانجی را به عنوان مدل مدل می پذیرد و خروجی های آن به خوبی و با کیفیت بالا قابل انتقال به سایر برنامه های تحت ویندوز است.کاربر این امکان را دارد که با تغییر قلم ها، رنگ ها، ضخامت پیکان ها، اندازه پارامترها و مکان قرار گرفتن آنها مدل مدون را به زیباترین شکل و مطابق با سلیقه خود درآورد.

یکی از مهم ترین  خصایص این نرم افزار این است که با استفاده از روش بیزی می تواند به برآورد پارامترها در مدل هایی بپردازد که متغیرهای حاضر در آن ها از نوع مقوله ای رتبه ای یا اسمی هستند.

امکان مدیریت داده ها به اشکال مختلف را داراست و به خوبی می تواند داده ها را در قالب های مختلف چه به شکل خام و چه به شکل ماتریس های واریانس- کوواریانس یا همبستگی از سایر نرم افزارها فراخواند.

از دیگر ویژگی های این نرم افزار توانایی مدیریت داده های چند گروهی است به نحوی که می توان مدل ها را برای نمونه های مختلف مورد آزمون قرار داد و نتایج را به سادگی با یکدیگر مقایسه کرد.

به خوبی از توانایی وارسی نرمال بودن تک متغیره و چند متغیره برخوردار است.

امکان برآورد پارامترها با روشهای مختلف را داراست که از جمله آنها می توان به حداکثر درست نمایی، حداقل مربعات تعمیم یافته، حداقل مربعات غیر وزنی و حداقل مربعات غیر وابسته به مقیاس اشاره کرد.

در این نرم افزار همچنین امکان استفاده از روش خودگردان سازی برای برآورد اعتبار پارامترهای برآورد شده، مقایسه مدل های مختلف با داده های یکسان و مقایسه روش های مختلف برآورد برایانتخاب بهترین آنها در یک موقعیت خاص پژوهشی وجود دارد.

 کاربردهای نرم افزار AMOS

تعیین روابط بین متغیر ها

یافتن مدل مناسب برای دادها

استفاده از نمودارها برای تعیین روابط

کاربرد جالب ان برای چگونگی و چرایی دادها

در عین استفاده از این نرم افزار میتوانید به  SPSS هم دسترسی داشته باشید

فضایی برای مجال استفاده از موارد گرافیکی

تحلیل چند گانه قابلیت ترکیب مدل ها

ایجاد مدل

شماره تماس : 66127141-021
موضوعات مرتبط با این مطلب :
____________________________________________________
برچسب ها:
,
نام :
ايميل:
سايت:
کد تایید:
ارسال نظر به صورت خصوصي به مدیر سایت

ساخت وبلاگ